„Blahoslavení prenasledovaní pre spravodlivosť, lebo ich je nebeské kráľovstvo“ (Mt 5, 10)

Aktuality

 • Pozvánka na púť do Počajeva

  Pravoslávna cirkevná obec Holíč poriada púť do Počajeva na Ukrajine. Odchod autami 11.mája 2016 v skorých ranných hodinách, príchod 15.mája 2016 vo večerných hodinách. Záujemcovia sa môžu prihlásiť na telefónnom čísle: 0910 969 818. Koordinátor Viliam Šuhajda. Cena púte: benzín 50 eur/osoba, nocľah 5-10 eur/noc, strava individuálna.

 • Pozvánka na tajinu Soborovania.

  V sobotu 16.4.2016 v Chráme svätého Rastislava v Bratislave po svätej Liturgii bude sa vykonávať tajina Jeleosviaščenia (Soborovania). Začiatok Liturgie o 9.00 hod. K tajine môžu pristúpiť všetci pravoslavní kresťania, ktorých trápia rozličné telesné a duševné neduhy. Príprava k tajine Soborovania spočíva v Pokání (spovedi) a Pričaščenii.

 • Chrámový sviatok v Topoľčanoch

  V Pravoslávnej cirkevnej obci Topoľčany sa v sobotu 14. novembra 2015 uskutoční chrámový sviatok svätého Arsénia Kappadockého. Svätá Liturgia sa bude konať pri ostatkoch svätého Arsénia o 10,00 hod. v kaplnke svätých Arsénia Kappadockého a Paisija Svätohorského.

  Viac informácií na: http://www.pravoslavie-topolcany.php5.sk/

 • Paschálne posolstvo Posvätnej synody Pravoslávnej cirkvi v českých krajinách a na Slovensku duchovným a veriacim

 • Intronizácia vladyku Michala.

  V sobotu 14.3.2015 v chráme sv. Cyrila a Metoda v Prahe bol vysvätený a intronizovaný nový arcibiskup pražský a českých zemí vladyka Michal (Dandár).

 • Chrámový sviatok 2014

  V pondelok dňa 4.8.2014 na sviatok sv. mironosice, apoštolom rovnej Márie Magdalény sa s požehnaním Jeho Blaženstva vladyku Rastislava konali oslavy...

 • Posmrtná spomienka

  Dňa 24.5.2014 (na sviatok sv. Mefodija a Kirilla, učitelej slovenskych) vo veku nedožitých 45 rokov povolal Hospodin do večnosti nášho brata Valentina Sacjuka.

 • Poďakovanie za finančnú pomoc

  Začiatkom mesiaca marca sme sa obrátili ku všetkým ľuďom dobrej vôle a prosili o finančnú pomoc na rekonštrukciu nových priestorov na sídlisku Dubnička.

 • PCO Bánovce nad Bebravou v nových priestoroch

  Pravoslávni veriaci v Bánovciach nad Bebravou slúžia v nových priestoroch!

 • Prosba o finančnú pomoc

  Pravoslávna cirkevná obec Bánovce nad Bebravou, zaregistrovaná na Štatistickom úrade Slovenskej republiky pod IČO: 42283051, dovoľuje si obrátiť sa na Vás s prosbou o poskytnutie finančnej pomoci na rekonštrukciu priestorov, v ktorých plánujeme vykonávať pravoslávne bohoslužby.

 
© 2014-2022 Pravoslávna cirkevá obec Bánovce nad Bebravou